Kamera samochodowa typu Dual 70mai 4K A800 + RC06

0

Kamera samochodowa A800 oraz RC06, firmy 70mai, tworzą świetny zestaw do monitorowania drogi wokół samochodu. Można je kupić w zestawie oraz osobno. Kamera przednia A800 kosztuje około 500 zł. Biorąc pod uwagę, z jakich komponentów została zrobiona, jakiej jakości filmy nagrywa, jest to prawdziwy hit. Za obydwie kamery w komplecie zapłacimy około 600 zł. Cena ta jest nadal niezwykle atrakcyjna, kiedy weźmiemy pod uwagę, że przednia kamera nagrywa w 4K, a tylna Full HD.

Kamera samochodowa 70mai A800 oraz RC06 – specyfikacja

70mai A800 zostało wyposażone w topowe podzespoły. Znajdziemy tu rewelacyjny przetwornik obrazu Sony Starvis IMX415, który nagrywa w rozdzielczości 4K UHD 30 kl./s. Kolejna świetna pozycja w specyfikacji A800 to jasny obiektyw z przysłoną f/1.8 i kącie widzenia 140 stopni. Obiektyw ma również filtr antyodblaskowy. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika? Specyfikacja zdecydowanie zwiastuje świetną jakość obrazu, nie tylko za dnia, ale także w nocy. Czy faktycznie tak jest? 

Kamera samochodowa 70mai A800

Żeby rejestrować obraz z tyłu samochodu, możemy zintegrować kamerę przednią z kamerą wsteczną 70mai RC06. Wideorejestrator zamontowany na tylnej szybie nie musi mieć tak dobrych parametrów, jak z przodu. Tak samo jest w przypadku RC06. Model ten wykorzystuje sensor Galaxycore GC2053 i procesor Fullhan FH8536H. Posiada obiektyw o kącie widzenia 130 stopni i jasności f/2.0. Obraz nagrywany jest w Full HD i 30 kl./s.

Zakup obydwu kamer wydaje się mieć dużo większy sens, z tego względu, że mamy do dyspozycji obraz nagrany o łącznym kącie widzenia 270 stopni. W praktyce nie powinno być sytuacji, w której jakiekolwiek zdarzenie drogowe zostanie niezarejestrowane.  

Kamera samochodowa 70mai RC06

Funkcje kamery przedniej 70mai A800

Na uwagę zasługuje akcesorium, jakie możemy oddzielnie dokupić do A800, czyli Hardwire Kit UP02. Przystawka rozszerza funkcje kamer o pasywny tryb parkingowy. Dzięki temu dodatkowi wideorejestratory stają się stróżem pojazdu. Hardwire Kit UP02 po podłączeniu do akumulatora sprawia, że kamery stale są pod prądem i pozostają w trybie czuwania. Spokojnie jest tu zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora. Po uderzeniu w pojazd czujnik wstrząsowy w kamerze 70mai A800 powoduje wybudzenie i rejestruje obraz. 

Na wyposażeniu kamery samochodowej A800 4K znajdziemy również GPS, który zawsze jest przydatny. Rejestruje pozycję samochodu oraz prędkość. Pozwoli w spornych sytuacjach rozstrzygnąć wiele kwestii, które przesądzą o naszej niewinności w zdarzeniu drogowym.

Kamera samochodowa 70mai A800

Szczególnie przydatny jest system ADAS (Advanced Driver-Assistance System), który automatycznie aktywuje się po włączeniu kamery. Co on nam daje? Jest namiastką systemu utrzymania na pasie ruchu i ostrzegania o kolizji, jakie można znaleźć w najnowszych samochodach. ADAS ostrzeże w przypadku zjechania z pasa ruch i w przypadku kiedy zagapimy się i wystąpi niebezpieczeństwo najechania na poprzedzający pojazd.

Nagrania z kamery samochodowej 70mai A800 i RC06

Wysokiej jakości komponenty i jasny obiektyw znajdują swoje odzwierciedlenie w jakości nagrań. Obraz jest ostry, wyraźny, a ilość szczegółów jest więcej niż zadowalająca. Jadąc nawet pod słońce nie widać zbyt wielu prześwietleń. Zresztą spójrzcie sami. 

Kamera samochodowa A800 w nocy radzi sobie bardzo przyzwoicie, co jest zasługą bardzo jasnego obiektywu i świetnego przetwornika obrazu Sony Starvis.

Tylna kamera samochodowa RC06 nagrywa obraz w Full HD i jest on oczywiście niższej jakości niż w kamerze przedniej. Codzienne użytkowanie pokazuje jednak, że RC06 zapewnia wystarczającą jakość i szczegółowość obrazu.

Obsługa i aplikacja 70mai Smart Dash Cam

Kamera samochodowa A800 ma spory ekran o przekątnej 3 cale. Za pomocą przycisków fizycznych na urządzeniu obsługujemy wszystkie funkcje kamery. Menu jest proste, intuicyjne i czytelne, ale w języku angielskim. Nie można ustawić języka polskiego. 

Kiedy kamera A800 oraz RC06 są w trybie nagrywania, pierwszy od lewej przycisk służy do przełączania widoku z kamery przedniej na tylną. Drugi przycisk służy do zabezpieczenia nagranego pliku przed nadpisaniem. Trzecim przyciskiem wchodzimy do galerii, gdzie możemy przeglądać nagrania. Czwartym, ostatnim przyciskiem wchodzimy do menu.

Kamera samochodowa 70mai A800 - menu

Kamery można również obsługiwać za pomocą aplikacji. Na początku warto zaznaczyć, że używając iPhona nie udało mi się połączyć z kamerą, ponieważ iOS uznał, że kamera ma przestarzałe zabezpieczenia. Natomiast w przypadku Androida nie było żadnego problemu. 

Pierwsze co powinniśmy zrobić po uruchomieniu aplikacji to zarejestrować się w niej. Niestety jest to tak skonstruowane, że bez konta w 70mai nie sparujemy telefonu z kamerą. Sama aplikacja oferuje możliwość przeglądania i pobierania nagrań. Można również z poziomu aplikacji zmieniać wszystkie ustawienia kamery. Działa przy tym bardzo płynnie 

Najlepsza kamera samochodowa w cenie około 500 zł?

Kamer samochodowych nagrywająca tak rewelacyjny obraz za cenę około 500 zł jest na rynku niewiele. 70mai A800 została bardzo dobrze wyceniona i oferuje świetny obraz za niewielką cenę. Jest to jedna z lepszych kamer, jeżeli chodzi o jakość obrazu w stosunku do kwoty, jaką musimy za nią zapłacić. Konkurencja o podobnych parametrach jest przeważnie znacznie droższa.

Recenzowany sprzęt dostarczył sklep cyfra.eu. Oferowane produkty pochodzą z oficjalnej dystrybucji i posiadają gwarancję realizowaną w Polsce.

Może ci się spodobać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.