Niezmiennie polecane przez nas mierniki lakieru polskiego producenta Prodig Tech, doczekały się aplikacji na iOS. Teraz możesz korzystać z testera lakieru serii SMART na swoim iPhonie. Sprawdź, jak działa miernik lakieru z aplikacją na iOS. Przetestujemy to na przykładzie modelu GL-PRO-SMART-FAZ w wersji niebieskiej.
Więcej o miernikach lakieru Prodig Tech:
- Miernik lakieru Prodig Tech GL-PRO-SMART
- Miernik lakieru z aplikacją – Prodig Tech
- Mierniki lakieru Prodig Tech GL-SMART
Prodig Tech – mierniki lakieru z aplikacją na iOS
Miernik lakieru Prodig Tech z serii SMART współpracuje teraz nie tylko z Androidem, lecz także z systemem iOS, który znajduje się na iPhone’ach. Dzięki aplikacji GL-SMART otrzymujesz szereg dodatkowych funkcji, których nie znajdziesz w standardowym urządzeniu.
Najnowszy model, który działa z aplikacjami na Android i iOS to GL-PRO-SMART-FAZ. Oferuje on również, największe możliwości weryfikacji stanu blacharsko-lakierniczego samochodu. Głównie ze względu na automatyczne wykrywanie cynku (Zn) na blasze stalowej oraz automatyczne wykrywanie podłoża – stal i aluminium.
Precyzyjne pomiary ułatwia sprężysta sonda, zakończona kulistym punktem pomiarowym. Zakres pomiarowy czujnika wynosi od 0-2000 μm, a rozdzielczość dla Fe 1μm, dla nFe 5μm. Spośród przydatnych funkcji nowego miernika GL-PRO-SMART-FAZ warto wymienić asystenta pomiaru dla motoryzacji oraz trzy tryby pracy: pomiar ciągły, zatrzymanie pomiaru (HOLD 1), zamrożenie pomiaru (HOLD 2).
Aplikacja GL-SMART na iOS
Aplikacja GL-SMART umożliwia połączenie z miernikiem lakieru serii SMART i w zależności od modelu otrzymujesz sporo nowych funkcji, które nie są dostępna w standardowym mierniku. Mierniki działają z aplikacją na systemie Android w wersji 6 lub wyższej oraz na systemie iOS w wersji 14.1, lub wyższej. Ogromną zaletą jest to, że aplikacja udostępniana jest całkowicie za darmo i aktualizacje również są bezpłatne. Warto zwrócić uwagę, na to, że aplikacja cały czas jest rozwijana i dopracowywana. W zależności od systemu mogą występować niewielkie różnice w funkcjach, ponieważ program tworzony jest niezależnie dla Androida i iOS.
Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji i próby jej sparowania z telefonem może was zdziwić, że proszeni jesteście o pozwolenie na dostęp do lokalizacji, aparatu i multimediów. Pozwolenie na dostęp do lokalizacji jest niezbędne do pracy Bluetooth 4, jest to wymóg techniczny systemu Android i iOS. Prodig Tech nie pobiera żadnych informacji o lokalizacji waszego telefonu.
Na systemie iOS aplikacja wygląda niemal tak samo jak w przypadku Androida. Panel główny stanowią cztery kafelki, dzięki którym wybieramy interesującą nas funkcję. Zanim przejdziemy do najważniejszych, warto wspomnieć, że z pomocą aplikacji można przeprowadzić kalibrację miernika.
Pomiar podstawowy
Najprostszym i najszybszym sposobem sprawdzenia grubości lakieru samochodu jest wybór pomiaru podstawowego. Mamy w nim wybór pomiędzy dwoma widokami.
Widok podstawowy daje nam podstawowe informacje takie jak bieżący pomiar, który widać w największej strefie. Poniżej znajdują się statystyki pomiaru, czyli ilość pomiarów, maksymalna i minimalna zmierzona wartość oraz średnia. Po prawej mamy asystenta pomiaru, który podpowiada czy lakier jest oryginalny, malowany czy jest szpachla. Widok rozszerzony to oczywiście wskazanie z ostatniego pomiaru, asystent oraz po prawej stronie ekranu widzimy wszystkie dokonane pomiary w danym cyklu.
Każdą serię pomiarów możemy zapisać w aplikacji i powrócić do niej. Po zapisaniu można wprowadzić markę samochodu, model, wersję, VIN, silnik, numer rejestracyjny oraz przebieg. Ułatwi to późniejsze wyszukiwanie i identyfikację.
Pomiar profesjonalny
Pomiar profesjonalny daje nam znacznie większe możliwości od podstawowego i szereg innych funkcji. W aplikacji widzimy całą karoserię podzieloną na elementy: drzwi, maska, dach, błotniki oraz słupki i progi wewnętrzne. Każdy z tych elementów mierzymy oddzielnie, a wartości te są przypisywane do konkretnej części samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu w końcowym raporcie, który generujemy do PDF, widać bardzo dokładnie całą karoserię na grafice przedstawiającej wyniki pomiarów lakieru.
Raport, który powstaje w aplikacji, po zapisaniu pomiarów profesjonalnych możemy edytować i dodawać w nim informacje na temat samochodu: markę, model, przebieg, VIN oraz wnioski z przeprowadzonych oględzin. Dużym plusem są zdjęcia, które podczas pomiarów można zrobić i zapisać (maksymalnie 24) w raporcie.
Artykuł sponsorowany