Nowy Mercedes Klasy B, czyli sportowa elegancja

1

Jeszcze bardziej dynamiczny, pozwalający prowadzić się z większą precyzją, do tego znacznie bardziej komfortowy – nowy Mercedes klasy B Sports Tourer stał się jedną z rewelacji targów motoryzacyjnych w Paryżu, zachwycając ogromem pozytywnych zmian w stosunku do starszych modeli. Sprawdź, co zmieniło się w nowej klasie B, która na polskim rynku dostępna jest od lutego 2019.

Sportowa linia nadwozia

Pierwszą zauważalną zmianą, która natychmiast rzuca się w oczy, jest rewolucyjna, znacznie bardziej dynamiczna linia nadwozia, jaką otrzymał nowy Mercedes klasy B w stosunku do swojego poprzednika. Auto zyskało bardziej sportową linię dachu, a wydłużony rozstaw osi i 19-calowe koła doskonale oddają ambicje nowej klasy B, aspirującej do miana lidera segmentu luksusowych minivanów o sportowym charakterze.

Mercedes Klasa B. fot: Mercedes-Benz

Oprócz walorów czysto wizualnych opływowa sylwetka przekłada się na dynamikę jazdy – opory powietrza zostały zminimalizowane do poziomu 0.24, co czyni nową klasę B znacznie bardziej dynamiczną od swojej starszej siostry. W stosunku do poprzedniej wersji wysmuklono reflektory, a spoiler wychodzący z linii dachu nad tylną szybę stanowi dopełnienie sportowego charakteru i świetnie oddaje ducha, w jakim zaprojektowano najnowszego Sports Tourera. 

Komfortowo wyposażone wnętrze

Nie tylko z zewnątrz nowa klasa B prezentuje się zachęcająco. Równie ciekawe jest wnętrze samochodu – przesiąknięte nowoczesnością, komfortem i funkcjonalnością. Nowoczesne, podgrzewane i wentylowane fotele Energizing zachwycają ponadprzeciętną wygodą, idealnie dopasowując się do kształtu pleców, chroniąc kręgosłup nawet podczas najdłuższych podróży. Całość wykończenia wnętrza zaprojektowana i wykonana została w sposób spektakularny – zarówno estetyka, jak i zastosowane materiały nie budzą tu żadnych wątpliwości.

Mercedes Klasa B. fot: Mercedes-Benz

Na desce rozdzielczej znajdziemy dwa duże ekrany wyświetlające obraz o optymalnej jasności i kontraście, co pozwala kierowcy w pełni kontrolować parametry jazdy, i zapewnia błyskawiczny dostęp do najważniejszych informacji, w tym również do sterowania systemem multimedialnym MBUX.

Inteligentne systemy czynią jazdę przyjemnością

W nowej klasie B znajdziemy zarówno szereg znanych z innych modeli mercedesa rozwiązań systemowych, jak i zupełnie innowacyjne technologie, które jeszcze bardziej poprawiają komfort jazdy. Podstawowa wersja Sports Tourera wyposażona została w takie systemy jak m.in.:

 • Active Distance Assist do analizy warunków drogowych i dostosowywania prędkości,
 • Active Lane Change Assist – zupełnie nowy asystent pasa ruchu,
 • Active Brake Assist – inteligentny system antykolizyjny,
 • Active Emergency Assist – system wspierający awaryjne hamowanie pojazdu.

Wart dodać, że standardowa wersja Mercedesa klasy B została wyposażona m.in. w poduszki powietrzne czołowe dla kierowcy i pasażera, poduszkę kolanową dla kierowcy oraz kurtyny powietrzne po obu stronach samochodu.

Mercedes Klasa B. fot: Mercedes-Benz

Bogata gama jednostek napędowych i 8-biegowa skrzynia 8G-DCT

Debiutujący na polskim rynku w lutym 2019 nowy Mercedes klasy B dostępny jest aż w 5 wersjach jednostki napędowej. Producent zaoferował dwa rodzaje silników benzynowych oraz 3 silniki wysokoprężne. Jeśli chodzi o benzynę, w sprzedaży dostępne są:

 • B180 o mocy 136 KM (100 kW), z maksymalnym momentem obrotowym 200 Nm,
 • B200 o mocy 163 KM (120kW), maksymalny moment obrotowy 250 Nm,

Obie jednostki wyposażone są w dwusprzęgłową, 7-biegową skrzynię 7G-DCT.

W przypadku silników diesla, do wyboru mamy:

 • B180 d o mocy 116 KM (85kW), moment obrotowy 260 Nm, również z 7-biegową skrzynią 7G DCT,
 • B200 d o mocy 150 KM (110 kW), maksymalny monet obrotowy 320 Nm, z 8-biegową, dwusprzęgłową skrzynią 8G-DCT,
 • B220 d o mocy 190 KM (140 kW) z momentem obrotowym na poziomie 400 Nm, również z 8-biegową skrzynią biegów.

Jednocześnie Mercedes zapowiada, że to nie koniec gamy jednostek napędowych w nowej klasie B. Sukcesywnie do sprzedaży trafiać mają również auta z napędem na obie osie, a z dostępnych obecnie silników najwięcej emocji wzbudzają jednostki B200 d oraz B220 d współpracujące z nową, 8-biegową skrzynią biegów 8G-DCT.

Nowa klasa B – umów się na jazdę próbną

Przedsprzedaż nowej klasy B wystartowała w grudniu 2018 roku i od samego początku auto ze swoją dynamiczną linią nadwozia, bogatą gamą jednostek napędowych, a także komfortowym wyposażeniem w standardzie, cieszy się ogromną popularnością – także na polskim rynku. Nową klasę B znajdziesz w ofercie salonów. Umów się na jazdę próbną u autoryzowanego dealera marki Mercedes-Benz Duda-Cars i poznaj sportową elegancję nowego Mercedesa klasy B Sports Tourer.

Artykuł partnera

Może ci się spodobać
1 komentarz
 1. Olo

  Dużo ładniejszy od poprzedniej generacji

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.