Yamaha, Romet czy Harley-Davidson. Jaki motocykl na początek?

STRASBOURG, FRANCE - MAY 5, 2018: New fast SUZUKI GSR motorcycle bike parked on street in France
0

Wybór pierwszego motocykla zawsze jest najtrudniejszy. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem będzie też rosła twoja świadomość potrzeb co do wymarzonej maszyny. Zanim to jednak nastąpi, proponujemy ci 4 modele idealne na początek.

Motocykl, na którym rozpoczniesz swoją przygodę z dwoma kółkami musi być starannie dobrany. Dobrze, jeśli będzie to model z silnikiem do 125 ccm. Jeśli jednak masz prawo jazdy kat. A i na tyle rozsądku, by odpowiednio wykorzystać moc motoru, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by zacząć od mocniejszej maszyny. Według nas ważniejsza jest bezawaryjność (by częste usterki nie zakłóciły radości z jazdy), małe spalanie oraz kompromis między zadziornością, a łatwością opanowania. Te wymagania wiele modeli. My wybraliśmy 4 – w tym 3 pełnolitrażowe.

Harley-Davidson Sportster

W ofercie Harley-Davidson trudno o bardziej przyjazny początkującym bikerom model. Dość kompaktowe wymiary, stosunkowo łatwa obsługa oraz dająca się okiełznać moc sprawiają, że kanapa Sportstera to wręcz idealne miejsce do zdobycia pierwszych motocyklowych szlifów. Całości dopełnia niezniszczalny silnik (Ironhead lub Evolution), spalanie, które można ograniczyć nawet do 4,5 litra na 100 kilometrów oraz mała jak na ten typ pojazdu masa (niespełna 260 kilogramów). No i to charakterystyczne dla motocykli Harley-Davidson wzornictwo… Na https://allegro.pl/kategoria/motocykle-i-quady-300685?marka=Harley-Davidson kupisz go już za około 50 tysięcy złotych.

Suzuki GSR 600

Fanom dalekowschodnich motocykli wygląd tego modelu na pewno przywodzi na myśl słynneho B-Kinga. Takie skojarzenia są jak najbardziej uprawnione. W przeciwieństwie do swojego obdarzonego przez konstruktorów iście diabelską mocą, Suzuki GSR 600 to maszyna bardzo spokojna. Moc motoru zredukowano blisko o połowę (do 98 KM), a jeśli dodamy do tego fenomenalną elastyczność, pracującą z dużą dokładnością skrzynię biegów oraz niewielką masę (z pełnym bakiem waży 207 kilogramów), otrzymujemy idealny jednoślad na początek przygody z dużym litrażem.

Yamaha Midnight Star 950 A

To kolejny, po Sportsterze, reprezentant kategorii „cruiser dla początkujących”. Choć to maszyna rodem Japonii XXI wieku, to jej stylistyka sugeruje inne pochodzenie – amerykańskie szosy lat 60. Zwieść potrafi również charakterystyka tego modelu – zwłaszcza stosunkowo duża, wynosząca 276 kilogramów, masa. Mimo znacznej wagi, motocykle Yamaha Midnight Star 950 A świetnie sprawdzają się w rękach świeżo upieczonych bikerów. Są łatwe w prowadzeniu (nawet dla kobiet i mniejszych mężczyzn), mało awaryjne i mają spokojny silnik o mocy 54 KM. Modelu szukajcie na https://allegro.pl/kategoria/motocykle-i-quady-300685?marka=Yamaha.

Romet Classic 400

Na koniec jedyny w naszym zestawieniu motocykl z motorem 125 ccm. Polecamy go przede wszystkim do spokojnej turystyki i codziennych dojazdów. Jeśli nad adrenalinę i duże prędkości przekładasz relaks niespiesznej, weekendowej, wycieczki, motocykle Romet Classic to dobry wybór. Nieskrępowaną radość z jazdy gwarantuje niska masa (około 150 kilogramów) i silnik o mocy 28 KM rozkręcający się do 7 tysięcy obrotów na minutę. Wszystko to utrzymane w klasycznej stylistyce, nawiązującej do popularnej w krajach Dalekiego Wschodu Hondy CB 400 SS. Classic 400 dostępny jest na https://allegro.pl/kategoria/motocykle-i-quady-300685?marka=Romet.

Artykuł partnera

Może ci się spodobać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.