Sposób na tanie OC – Test kalkulatora OC AC mfind

Kalkulator OC AC mfind
5

W tym roku tanie OC to tylko marzenia kierowców. Co rusz słychać w mediach o rosnących składkach. Niestety chcąc nie chcąc musimy się z tym pogodzić. Jedynym rozwiązaniem jest znaleźć najtańszą ofertę. Świetnie nadaje się do tego kalkulator OC AC.

Wybierając samo OC, sprawa jest prosta, ponieważ nie należy zagłębiać się w szczegóły warunków. Ustawodawca nakazuje, aby każdy samochód posiadał obowiązkowe ubezpieczenie OC, a także ustala jego zakres, który jest identyczny w każdym Towarzystwie Ubezpieczeniowym.

Bardziej skomplikowana sprawa jest z AC. Ubezpieczyciele stosują wiele wyłączeń. Decydując się na AC, musimy dokładnie przeanalizować OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) i sprawdzić, czy dana oferta spełnia nasze wymagania.

Z uwagi na to, że kończy mi się ubezpieczenie na mojego Opla Astrę, postanowiłem poszperać w internecie i znaleźć najtańszą ofertę. Tak oto natrafiłem na bardzo fajne narzędzie, jakim jest kalkulator OC i AC mfind. W jednym miejscu dostajemy oferty z kilkunastu firm ubezpieczeniowych.

W moim przypadku różnica między najtańszym a najdroższym OC wyniosła aż 1482 zł.

To pokazuje, dlaczego warto korzystać z porównywarki OC i AC mfind. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy.

Na mfind.pl wypełnienie całego formularza zajęło mi dokładnie 5 minut, kolejne 15 minut spędziłem na przeanalizowaniu oferty Auto Casco i wyborze polisy.

Aby wyliczyć składkę należy skorzystać z kalkulatora OC AC. Przed tym proponuje przygotować dowód rejestracyjny naszego pojazdu.

Na początku dostajemy informację dotyczące porównywarki. Polecam przeczytać. Nawet nie wiedziałem, że za brak OC są tak wysokie kary finansowe.

Kalkulator kar za brak OC samochodu osobowego:

 • brak OC do 3 dni – 740 zł
 • brak OC od 3 do 14 dni – 1850 zł
 • brak OC powyżej 14 dni – 3700 zł

Kalkulator OC AC

Jak działa kalkulator OC AC mfind ?

W pierwszym kroku podajemy dane naszego samochodu. Po wybraniu marki, modelu, rodzaju paliwa i rocznika pojawia się okno z kolejnymi danymi do uzupełniania. Pamiętaj o zaakceptowaniu regulaminu.

Kalkulator OC AC

Następnie musimy przejść przez kilka sekcji. W pierwszej wybieramy rodzaj ubezpieczenia. Co wybierzemy, nie ma większego znaczenia. Na końcu mając listę ofert, możemy filtrować sobie samo OC lub OC+AC.

Następna sekcja dotyczy użytkowania pojazdu. Podajemy takie informacje jak rodzaj, kolor, sposób korzystania z samochodu, przybliżony przebieg, planowany roczny przebieg. Proszeni jesteśmy także o wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu, jednak nie jest to obowiązkowe. Podając numer rejestracyjny, otrzymasz więcej ofert. Niektórzy ubezpieczyciele wymagają podania numeru do wyliczenia składki.

Kalkulator OC AC

Kolejne dane, jakie musimy podać, dotyczą miejsca parkowania oraz posiadanych zabezpieczeń auta.

Kalkulator OC AC

Kalkulator OC AC

Kolejno uzupełniamy pozostałe dane odnośnie pochodzenia pojazdu, daty rozpoczęcia ubezpieczenia oraz kilku innych. Jeżeli masz problem, co wybrać w danym polu kliknij szary pytajnik obok. Ukaże się wyjaśnienie czego dotyczy.

Kalkulator OC AC

Przechodzimy do kroku numer 2.

Proszeni jesteśmy o podanie między innymi numeru pesel. Wymagają tego od nas towarzystwa Gothaer i Proama. Podając numer PESEL, otrzymasz więcej ofert. Bez obawy Twoje dane są całkowicie  bezpieczne.

Jeżeli nie podasz peselu, poproszony zostaniesz o datę urodzenia, oraz płeć. Nie musisz obawiać się podawania takich danych. Strona mfind.pl zabezpieczona jest certyfikatem GeoTrust.

Kalkulator OC AC

Następnie uzupełniamy historię ubezpieczeniową głównego kierowcy oraz wpisujemy szkody spowodowane przez niego. Odnośnie szkodowości miałem mały problem i postanowiłem skontaktować się z konsultantem przez LiveChat. Jest to bardzo fajna funkcja dzięki, której bez dzwonienia na znienawidzone przeze mnie infolinie błyskawicznie otrzymamy odpowiedź na nurtujące pytania. LiveChat działa w dni robocze od 8:00 do 21:00.

Kalkulator OC AC
Jeśli masz jakikolwiek problem, skorzystaj z LiveChatu.

Formularz przekieruje nas do kolejnego kroku, gdzie wpisujemy dodatkowych kierowców oraz właścicieli pojazdu. Można też pozostawić maila, wtedy zostanie wysłany link z naszymi ofertami, do którego będziemy mogli wrócić w przyszłości.

W ostatnim kroku dostajemy oferty z firm ubezpieczeniowych.

Kalkulator OC AC
Otrzymane oferty z kalkulatora OC AC mfind. Różnica między najtańszą ofertą a najdroższą jest kolosalna.

Możemy wyświetlić sobie oferty za OC, OC+Minicasco, OC+AC w wersji ekonomicznej oraz OC+AC w wersji pełna ochrona. Każdą z opcji możemy posortować według bardzo wielu czynników. Dzięki czemu idealnie dobierzemy ofertę do naszych potrzeb.

To nie wszystko. Możemy porównać szczegółowy zakres ubezpieczenia (maks 5 ofert). Szczególnie potrzebne jest to przy wykupywaniu AC. Dzięki czemu nie patrzymy tylko na cenę, ale także na oferowany zakres ubezpieczenia.

Kalkulator OC AC
Możemy w prosty sposób porównać ze sobą wybrane oferty.

Kalkulator OC AC mfind pozwala nie tylko wyliczyć składkę, lecz także pozwoli na jej zakup przez internet. Po wybraniu oferty przekierowani zostajemy na stronę konkretnego Towarzystwa, gdzie podajemy parę dodatkowych informacji, które posłużą do zawarcia umowy z Towarzystwem. Wybieramy również formę płatności.

Czy tanie OC jest możliwe ?

Jak widać jest to możliwe. Dzięki porównywarce OC i AC znajdziemy zawsze te najtańsze dostępne na rynku. Poświęcając 5 minut, jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporą sumkę.

Według mnie bardzo opłaca się korzystać z porównywarki OC AC.

Na koniec pamiętaj, jeśli kupisz ubezpieczenie w nowym Towarzystwie, nie zapomnij wypowiedzieć starej umowy.

Sam skorzystałem i polecam!

Wpis powstał przy współpracy z mfind.pl

Może ci się spodobać
5 Komentarze
 1. Anetka

  Według mnie korzystanie z kalkulatora jest dobrą opcją. Jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu to ja ostatnio skorzystałam z usług Panda Ubezpieczenia w Warszawie. To dobra agencja, która dysponuje szeroką ofertą ubezpieczycieli.

 2. kal

  Ja zawsze korzystam z kalkulatorów zarówno przy pożyczkach jak i ubezpieczeniach. 😉 I wybieram tę najlepszą ofertę.

 3. Q-MOBIL

  To co teraz z tymi ubezpieczeniami się dzieje to jakaś porażka, tak ceny poszły w górę:o

 4. Olek

  U mnie wyszła mniejszą różnica w oc+ac ale i tak taniej niż u agenta. Szkoda tylko że wyliczanka składka za ac jest w najtańszej opcji i tu trzeba uważać.

  1. Bartek

   Tak jak pisałem na początku. Przy AutoCasco trzeba dobrze przeanalizować ofertę. Po wyborze oferty w mfind, przekierowuje nas na stronę konkretnego Ubezpieczyciela i wtedy jeszcze możemy dodać np assistance, zmienić wkład własny czy amortyzację lub inne opcje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.