Najlepszy wosk samochodowy 2018

Subiektywny ranking

Najlepszy wosk samochodowy 2018 - MotoryzacyjnyBlog.pl
3

Aby utrzymać lakier samochodu w nienagannym stanie, musimy regularnie o niego dbać. Niestety samo mycie nie wystarczy. Bardzo ważne jest zabezpieczenie lakieru powłoką ochronną. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele preparatów do tego przeznaczonych. Najbardziej popularnym środkiem jest wosk samochodowy. Tylko najlepszy wosk samochodowy pozwoli na odpowiednią ochronę lakieru. Zabezpieczy go przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, na jakie jest narażona karoseria podczas codziennej eksploatacji.

Najlepszy wosk samochodowy 2018

Subiektywny ranking

Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax

Japoński wosk samochodowy, który według zapewnień producenta potrafi wytrzymać na lakierze aż 12 miesięcy. To bardzo długo jak na wosk. Niektóre powłoki permanentne wytrzymują rok do półtora, a są nawet dwa razy droższe. Rzeczywistość jest jednak taka, że rok ochrony będzie niemożliwy do osiągnięcia. Realnie wosk ten potrafi poleżeć na lakierze ok. 6 do maksymalnie 8 miesięcy. Tylko w przypadku kiedy lakier zostanie perfekcyjnie przygotowany do nałożenia wosku. Fusso należy nakładać na jałowy lakier (odtłuszczony roztworem IPA), co wydłuży jego żywotność. Oprócz długotrwałej ochronny zapewnia bardzo dobre właściwości hydrofobowe oraz blask. Czasami bywa problematyczny w polerowaniu – pozostawia mazy. Występuje w dwóch odmianach. Dark – do czarnych i ciemnych lakierów, Light – do srebrnych, białych oraz jasnych lakierów. Wosk kupimy za 109 zł.

Wosk samochodowy Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax w wersji do lakierów jasnych i ciemnych
Wosk samochodowy Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax w wersji do lakierów jasnych i ciemnych

 

Przeczytaj poradnik: Etapy Auto Detailingu

Collinite #476S

Jest jednym z najlepszych wosków samochodowych. Od wielu lat polecany przez profesjonalnych detailerów. Ceniony jest szczególnie za długotrwałą ochronę, głębię i blask, jaki zyskuje lakier po jego nałożeniu oraz łatwość nakładania i polerowania. Dzięki dużej odporności na sól drogową idealnie nadaje się do zabezpieczenia lakieru na zimę. Realna trwałość wosku wynosi ok. 6 miesięcy. Renomowane angielskie czasopismo motoryzacyjne Auto Express uznało w 2008 roku Collinite 476 za najlepszy wosk samochodowy, jaki możesz kupić. Oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Kupimy go za ok. 80 zł.

Wosk samochodowy Collinite #476S
Wosk samochodowy Collinite #476S

Finish Kare Hi-Temp Paste Wax

Główną zaletą tego wosku jest bardzo wysoka temperatura topnienia, powyżej 250 °C. Dzięki temu jest szczególnie trwały i odporny na promienie UV. Idealnie nadaje się do zabezpieczenia lakieru na felgach. Panująca wysoka temperatura podczas hamowania nie naruszy wosku. Dzięki swojej wysokiej wytrzymałości nadaje się na zabezpieczenie lakieru podczas letnich upałów, jak również zimy. Okres trwałości wosku wynosi ok. 6 miesięcy. Możemy go kupić w małym pojemniku 59 ml za ok. 25 zł lub dużym 412 gramy za ok. 89 zł.

Wosk samochodowy Finish Kare Hi-Temp Paste Wax
Wosk samochodowy Finish Kare Hi-Temp Paste Wax

ADBL Synthetic Spray Wax

Jedyny w zestawieniu wosk w sprayu. Nie jest on tak długowieczny, jak powyższe twarde woski. Natomiast posiada wiele innych zalet. Oferuje ponadprzeciętną hydrofobowość. Po lakierze zabezpieczonym Synthetic Spray Wax woda spływa dosłownie jak po teflonie.  Kolejną ogromną zaletą tego wosku jest łatwość aplikacji. Wystarczy spryskać lakier i przetrzeć mikrofibrą. Nie wymaga polerowania. Można go nakładać zarówno na suchy, jak i mokry lakier. Rewelacyjnie sprawdza się jako szybkie i trwałe zabezpieczenie lakieru. Miłym akcentem podczas nakładania jest przyjemny zapach. Producent określa trwałość wosku wynosi na ok. 2000 km i realnie tyle Synthetic Spray Wax wytrzymuje na lakierze. Za 0.5 L zapłacimy 45 zł, za 1L 67 zł.

ADBL SSW
ADBL Synthetic Spray Wax

Według mnie najlepszy wosk samochodowy to Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax. Oferuje najdłuższy okres ochrony lakieru, nadaje połysku, a przy tym zapewnia hydrofobowość na bardzo dobrym poziomie. Cena tego wosku nie należy do najniższych, ale za ok. 109 zł dostajemy 200 gram, które wystarczy na ok 30 – 40 woskowań. Natomiast do szybkiego zabezpieczenia lakieru idealny będzie ADBL Synthetic Spray Wax.

 

 

Może ci się spodobać
3 Komentarze
  1. Adam

    Ja osobiście stosuje wosk Carnauba Wax od ProElite, super konsystencja i cenowo też wypada spoko, jestem amatorem detailingu, ale nakładanie mega proste.

  2. Mirka

    Super

  3. Jarek_Z

    ja stosuję Permanentny twardy wosk Carnauba, nałożyłem go 2 miesiące temu i nadal świetnie odpycha wodę

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.