Kilka faktów i mitów na temat monitoringu GPS

0

Właściwie każda branża w przemyśle dorobiła się mitów i nie inaczej jest w przypadku transportowej. Wspomnieć można o tych dotyczących systemu monitoringu GPS, czyli coraz powszechniejszego sprzętu w omawianym sektorze.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, przedstawiamy te najczęściej wymieniane wraz z dementującymi je faktami.

Problematyczne użytkowania + instalacja

Poszczególne typy systemów GPS różnią się od siebie ilością konfiguracji. Z tego powodu ludzie nieznający tej technologii mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego, co będzie skutkować nieprawidłowym zakupem. Można się przed nim uchronić, wybierając modele, których interfejs jest przejrzysty i wygodny. Ponadto większość sprzedawców zapewnia instalację nabytego monitoringu.

Instalujesz monitoring = nie ufasz pracownikom

Dobra atmosfera w pracy nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie. Co jednak gdy pracodawca zaczyna traktować kadrę zbyt pobłażliwie? Zwiększa się prawdopodobieństwo występowania wykroczeń pracowniczych. W przypadku kierowców, mowa o nieustalonym z kierownictwem użytkowaniu pojazdu w godzinach wolnych od pracy, zbyt częstych postojach, czy nieekonomicznym stylu prowadzenia pojazdu. Wszystkie te sytuacja da się skutecznie eliminować instalacją monitoringu GPS, zatem trudno mówić o oznace braku zaufania, a optymalizacją działania firmy. Szczególnie że spełniający oczekiwania kierowcy będą mogli potem liczyć na premię motywacyjną.

Monitoring floty samochodów przy pomocy GPS
Źródło: Verizon Connect

Monitoring koliduje z prywatnością pracowników

Część osób błędnie kojarzy monitoring pracowniczy z czymś na kształt przymusowego nadzoru. Wspominaliśmy wcześniej o możliwości gromadzenia danych na temat różnych aspektów danego pojazdu, zatem mamy do czynienia z uzasadnionym wdrożeniem systemu GPS. Jeśli jednak pracownicy mają wątpliwości co do procesu zbierania informacji, właściciel przedsiębiorstwa powinien przeprowadzić z nimi rozmowę przedstawiającą jasne strony takiej decyzji, odnoszące się m.in. do zwiększenia bezpieczeństwa.

Podsumowanie

Dzięki monitoringowi GPS poszczególne firmy transportowe i logistyczne zyskają na zwiększonej efektywności działań pracowników (szczególnie kierowców). Aby trafić z zakupem, najlepiej sięgać po oferty sprawdzonych dystrybutorów tej technologii. Wówczas będzie można liczyć na dodatkowe doradztwo techniczne i pomoc w montażu.

Artykuł sponsorowany

Może ci się spodobać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.