Jak szybko odświeżyć wnętrze samochodu ?

Test kosmetyków Tenzi Detailer

5

Nie zawsze mamy czas na gruntowne pranie i czyszczenie samochodu. Dlatego w tym poradniku pokażę jak szybko odświeżyć wnętrze naszego auta i jakich użyć do tego kosmetyków. Przy okazji sprawdziłem jak działają profesjonalne kosmetyki samochodowe Tenzi Detailer.
Konserwacja i czyszczenie poszczególnych elementów pozwoli cieszyć się dłużej zadbanym wnętrzem. Uważam, że powinno się regularnie zadbać nie tylko o lakier samochodu, ale także o jego tapicerkę i deskę rozdzielczą. Niestety obecnie w  środowisku występuje dużo zanieczyszczeń, które dostają się do środka naszego auta. Przenoszone są z obuwia, ubrania jak i z powietrza. Należy zdać sobie sprawę, że to wszystko osiada na elementach wnętrza oraz wnika w tapicerkę. Nie jest to bezpieczne dla naszego zdrowia, a w szczególności układu oddechowego. Warto o tym pamiętać, tym bardziej jeżeli naszymi pasażerami są dzieci.

Dokładne odkurzanie

Bardzo ważne jest dokładne odkurzanie wszystkich zakamarków w samochodzie. Zarówno tapicerki, wykładziny oraz plastików. Jest to pierwszy i najważniejszy krok.

Odświeżenie tapicerki

Idealnie byłoby wyprać fotele i wykładziny, ale trzeba dysponować specjalnym odkurzaczem piorącym, garażem i sporą ilością czasu. A my mamy szybko odświeżyć wnętrze. Na rynku są dostępne środki, które potrafią wyczyścić materiały tekstylne bez prania. Do czyszczenia foteli użyłem Tenzi Detailer Tapicerka. Jest to wydajny i bezpieczny dla  wszystkich materiałów preparat do szybkiego odświeżenia tapicerki, wykładziny czy podsufitki. Nie usunie bardzo starych i uporczywych zabrudzeń, ale świetnie nada się do bieżącego czyszczenia. Fajnym dodatkiem jest utrzymujący się świeży zapach. Produkt wystarczy nanieść na powierzchnię, odczekać minutę i wytrzeć wilgotną ściereczką. Fotele w samochodzie w którym testowałem kosmetyki nie były mocno zabrudzone, natomiast na pewno były zakurzone i wymagały wyczyszczenia. Preparat Tenzi sprawdził się idealnie. Fotele nabrały świeżości a kolory ożywiły się.

Czyszczenie elementów plastikowych

Tenzi Detailer Kokpit Mat idealnie nadaje się do bieżącej pielęgnacji tworzyw sztucznych. Czyści lekkie zabrudzenia oraz nadaje powierzchni matową antystatyczną powłokę. Zabezpiecza przed ponownym osadzaniem się kurzu. Środek pozostawia fajny matowy efekt satyny, przy tym nie robi smug. Wystarczy nanieść preparat na deskę rozdzielczą i przetrzeć mikrofibrą.

Elementy skórzane

Skórzane fotele posiada niewiele samochodów. Natomiast myślę, że większość wyposażona jest w kierownicę obszytą skórą o którą warto zadbać, ponieważ w porach skóry gromadzi się najwięcej zabrudzeń. Pierwszym krokiem, jest dokładne wyczyszczenie oraz odtłuszczenie skóry. Świetnie nada się do tego Tenzi Detailer Czysta Skóra. Można go stosować do skór naturalnych i sztucznych. Wystarczy wyszorować za pomocą delikatnej szczoteczki lub mikrofibry. Nadmiar środka zbieramy  czystą ściereczką. Preparat dobrze się sprawdził i ewidentnie usunął wszelkie zabrudzenia. Skóra stała się wyraźnie matowa. Następnie warto zaimpregnować elementy skórzane, co zabezpieczy przed ponownym zabrudzeniem, oraz nadaje elastyczności i chroni przed pękaniem. Do tego użyłem Tenzi Detailer Skóra Impregnacja. W zestawie otrzymujemy preparat o kremowej konsystencji, mikrofibrę oraz aplikator. Produkt  nanosimy za pomocą aplikatora na całą powierzchnię i dokładnie wcieramy. Odczekujemy aż wyschnie, a nadmiar zbieramy ściereczką. Środek pozostawił ładny matowy efekt oraz ożywił kolor.

Cała praca nie zajęła mi więcej jak 30 minut. Można spokojnie to zrobić np. na myjni  samoobsługowej. Uważam, że kosmetyki samochodowe Tenzi Detailer, sprawdziły się one bardzo dobrze. W stu procentach spełniły  swoje zadania. Są przy tym atrakcyjne cenowo. Stosunek jakości do ceny jest tu na bardzo wysokim poziomie.

Może ci się spodobać
5 Komentarze
 1. bartolini

  U mnie akurat fotele skórzane, wiele pracy mnie kosztuje żeby doprowadzić je do porządku.Znalazłem już złoty środek- zobaczcie sobie to mleczko Leather z ProElite, dla mnie najlepsze. Tanie, ładnie doczyszcza, nabłyszcza i nadaje przyjemny zapach w aucie

 2. Grzegorz

  Takie kosmetyki to szybki sposób na odnowienie wnetrza samochodu. Może to nie zastąpi gruntownego czyszczenia ale na pewno da to ciekawy efekt.

 3. Adam

  Kosmetyka i dbanie o wnętrze samochodu jest bardzo ważne. Warto poświęcić trochę czasu i pracy, aby środek naszego auta dobrze wyglądał

 4. Lord

  Te Tenzi wydają się być dobrymi kosmetykami. No i cena nie jest wygórowana.

 5. iParts.pl

  Warto tutaj wspomnieć o tym, że oddając samochód na taką kosmetykę do zakładu detailingowego zapłacimy zapewne więcej niż za wszystkie kosmetyki i to jednorazowo. Kupując samodzielnie taki zestaw kosmetyków, wystarczy on na zdecydowanie więcej takich kosmetycznych porządków.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.