Polestar 2 zaprezentowany.

Polestar 2 Fot: Volvo
0

Marka Polestar będzie produkować całkowicie elektryczne samochody o imponujących osiągach. Jej najnowszy samochód Polestar 2 jest sedanem, a przez to trafia w większą grupę odbiorców niż sportowy Polestar 1.

Polestar 2 wyceniany jest docelowo na 39 000 Euro. Co jest kwotą raczej niewygórowana jak na samochód elektryczny.

Polestar 2, fot: Volvo

Polestar 2 jest całkowicie elektrycznym samochodem stworzonym przez należącą do Volvo markę Polestar. Powstał na platformie CMA, na której zbudowane jest Volvo XC40. Napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 408 KM i momencie obrotowym 660Nm. Rozpędzi się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 5 sekund. Bateria ma pojemność 78 kWh, co daje możliwość przejechania do 500 km. Została ona zintegrowana z podłogą, co pozwoliło uzyskać większą sztywność nadwozia. Samochód ma nieco ponad 4.6 m długości a rozstaw osi wynosi 2.73 m.

Polestar 2, fot: Volvo

System pokładowy w Polestar 2 bazował będzie na Androidzie. Czyli będzie posiadał te wszystkie funkcje co mamy w smartfonach takie jak Mapy Google, Google Assistant i inne. Dodatkowo na mapach Google naniesione zostaną punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Polestar 2 będzie również rozumiał polecenia głosowe. Wszystkimi funkcjami będziemy mogli sterować za pomocą 11 calowego centralnego wyświetlacza. Wieloma funkcjami będzie mina sterować z poziomu telefonu komórkowego. Informacje o aktualnym stanie samochodu również w ten sposób odczytamy.

Samochód będzie wyposażony w światła Pixel LED oraz w oświetlenie wokół pojazdu reagujące na zbliżanie się kierowcy. Charakterystycznym elementem auta będą także bezramkowe lusterka boczne oraz podświetlane logo Polestar.

Tak jak wszystkie inne modele Polestar, także model 2 będzie można zamawiać wyłącznie przez internet. Jego produkcja ruszy w Chinach na początku 2020 roku.

Sprzedaż nowego modelu ruszy w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Belgii, Niemczech, Holandii, Norwegii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Niewykluczone jest rozszerzenie sprzedaży w przyszłości o kolejne kraje.

Może ci się spodobać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.