Nowy Mercedes Klasy A

Luksusowy kompakt w nowym wydaniu

Nowy Mercedes Klasy A | fot. Mercedes-Benz
1

Obecnie debiutuje czwarta generacja kompaktowego modelu Niemieckiej marki. Jaki jest nowy Mercedes Klasy A ? Na pewno większy w stosunku do poprzedniej generacji, obecnie  mierzy 4419 mm długości, 1796 mm szerokości oraz 1440 mm wysokości. Rozstaw osi powiększył się o 30 mm do 2729 mm, a bagażnik ma pojemność 370 litrów. Mercedes chwali się także, że wiele systemów i rozwiązań zapożyczono z flagowej limuzyny, Klasy S.

Nowy Mercedes Klasy A

Klasa A wyposażona będzie w zupełnie nowy system multimedialny – MBUX (Mercedes-Benz User Experience), który rozpoznaje mowę potoczną oraz ma zdolność uczenia się. System wyposażony będzie w udoskonaloną usługę me connec, oraz Car-to-, który dostosuje trasę do sytuacji panującej na drodze.

We wnętrzu będziemy mieli do wyboru trzy wersję ekranów. Można wybrać opcję z dwoma wyświetlaczami 7 cali lub 10.25 cali albo kombinację z jednym ekranem 7 cali a drugim i 10.25 cali. W wyposażeniu pojawią się elementy znane z wyższych modeli Mercedesa. Zamówić możemy nie tylko podgrzewanie foteli, ale również wentylacje oraz pakiet wielokonturowych siedzeń z funkcją masażu dla przednich foteli.

Za zwiększeniem wymiarów zewnętrznych idzie przestronność wnętrza. Nowa Klasa A jest teraz przestronniejsza. Poprawiono także widoczność na zewnątrz poprzez redukcję powierzchni słupków.

Silniki

Mercedes A oferowany będzie z trzeba jednostkami do wyboru:

  • 1.4 163 KM, 250 Nm z przekładnią dwusprzęgłową 7G-DCT lub 6-stopniową skrzynią manualną
  • 2.0 224 KM, 350 Nm z przekładnią dwusprzęgłową 7G-DCT
  • 1.5 d 116 KM, 260 Nm z przekładnią dwusprzęgłową 7G-DCT

 

Opcjonalnie nowa Klasa A oferowana jest ze stałym napędem na cztery koła 4MATIC z całkowicie zmiennym rozdziałem momentu obrotowego.

Systemy z wyższej klasy

Nowa Klasa A oferuje najnowsze systemy wspomagające, zapewniające najwyższy poziom aktywnego bezpieczeństwa w tym funkcje zaadaptowane z Klasy S.Samochód jest częściowo zdolny do autonomicznej jazdy. Pomagają w tym liczne systemy jak np. Active Distance Assist DISTRONIC – system sam reguluje prędkość jeżeli zbliżamy się do skrzyżowania lub zakrętu, Active Emergency Stop Assist – samoczynnie wyhamuje samochód, Active Lane Change Assist – aktywny asystent zmiany pasa ruchu. Standardowo nowa Klasa A jest oferowana z rozbudowanym układem Active Brake Assist. Zależnie od sytuacji, może on skutecznie zapobiec lub pomóc w złagodzeniu skutków kolizji polegającej na najechaniu na wolniejszy, hamujący lub stojący pojazd. System wykrywa także przechodniów i rowerzystów. Samochód wyposażony będzie również w system usuwania wody z tarcz hamulcowych podczas jazdy w trakcie opadów.

Na wersję AMG musimy jeszcze poczekać.

 

 

Może ci się spodobać
1 komentarz
  1. superparts.pl

    Samochód prezentuje się naprawdę zacnie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.