Najlepsza opona zimowa wg ADAC – Bridgestone Blizzak LM005

0
  • ADAC, przyznało oponie Blizzak LM005 najwyższe oceny wśród wszystkich testowanych modeli.
  • To najnowsze odznaczenie w bogatej kolekcji nagród przyznanych flagowej oponie zimowej Bridgestone.
  • Model Blizzak LM005 to pierwsza opona zimowa z klasą A na etykiecie UE w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni, we wszystkich rozmiarach.

Bridgestone Blizzak LM005 z najwyższą notą w testach na mokrej nawierzchni.

Opona Bridgestone Blizzak LM005 została zwycięzcą testu opon zimowych ADAC 2020. Model Blizzak LM005 został opracowany z myślą o tym, aby dać kierowcy maksymalną kontrolę i poczucie bezpieczeństwa w trudnych warunkach. Opona zachwyca podczas jazdy na wszystkich rodzajach nawierzchni, utrzymując stabilność na śniegu i gwarantując świetne prowadzenie na mokrych drogach.

opona blizzak lm005
Specjaliści z ADAC uznali za najlepszą oponę zimową Bridgestone Blizzak LM005

Biorąc pod uwagę te parametry, eksperci ADAC, przyznali oponie Blizzak LM005 ogólną ocenę 2.0. Jest to najwyższa nota wśród 15 modeli biorących udział w teście – i tytuł zwycięzcy klasyfikacji.

Zaawansowana technologia w służbie niezawodności

Wyjątkowe parametry i osiągi Bridgestone Blizzak LM005 to wynik najnowszych osiągnięć inżynierii opon.

Oponę wykonano z mieszanki Nano ProTech™ o dużej zawartości krzemionki. Dzięki czemu pozostaje miękka w niskich temperaturach, zapewniając maksymalną przyczepność i optymalne osiągi na mokrej i ośnieżonej nawierzchni. Bieżnik opony posiada unikalne zygzakowate żłobienie, co umożliwia lepsze odprowadzanie wody i zwiększa przyleganie opony do drogi. Idealne połączenie tych cech opony decyduje o świetnych osiągach, a model LM005 to pierwsza opona zimowa o przyczepności na mokrej nawierzchni klasy A.

Niski opór toczenia, spalanie i poziom hałasu sprawiają, że konsumenci chętniej decydują się na model Blizzak LM005. Wydajna energetycznie opona oferuje szereg korzyści dla kierowcy pod względem przebiegu i kosztów. To właśnie te ekologiczne parametry opony docenił ACAD, przyznając Blizzak LM005 świetne noty w zakresie oporu toczenia i zużycia paliwa.

Skupiona na potrzebach klienta

Eksperci ADAC testowali opony Bridgestone Blizzak LM005 w aucie VW Golf GTI w rozmiarze 205/55 R16. Rozmiar ten stosowany jest w znacznej większości popularnych modeli samochodów dostępnych na rynku.

Opona Blizzak LM005 jest obecnie dostępna w 171 rozmiarach dla pojazdów osobowych i SUV-ów o wymiarach od 14 do 22 cali. Innowacyjną technologię DriveGuard Run Flat zastosowano w 24 rozmiarach modelu Blizzak LM005 (od 16 do 18 cali). Dzięki czemu z przebitą oponą pojazd może przejechać nawet 80 km przy prędkości do 80 km/godz.

Pełne wyniki testów ADAC dostępne są pod adresem: https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/winterreifen/205-55-r16/.

Może ci się spodobać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.