Mercedes-Benz GLB

Lifestylowy SUV

0

Mercedes doszedł do wniosku, że na rynku jest zapotrzebowanie na międzysegmentowego SUVa. Tak właśnie powstał model Mercedes-Benz GLB. Biorąc pod uwagę ogromną popularność w tym segmencie, decyzja o wprowadzeniu takiego modelu ma sens.

Pokazany na zdjęciach Mercedes-Benz GLB jest na razie wersją koncepcyjną, ale z dużym prawdopodobieństwem wejdzie on do seryjnej produkcji. Mercedes zapewnia, że stylistyka się praktycznie nie zmieni. Oby pokryło się to z faktami, bo GLB prezentuje się wyśmienicie. Widać w nim połączenie SUAa oraz samochodu terenowego. Dostrzec można także nawiązania do G-klasy.

Mercedes-Benz GLB jest rozmiarów kompaktowych. Długość wynosi nieco ponad 4,30 m. Za to rozstaw osi jest ogromny – 2829 mm. Dzięki temu w kabinie może podróżować do siedmiu osób.

Pod maską znajdziemy czterocylindrowy silnik o pojemności 2.0 i mocy 224 KM. Połączono go z 8-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów 8G-DCT . W GLB znajdzie się także napęd na cztery koła 4Matic.

Co pod maską? Tu niespodzianki nie ma. Mercedes-Benz GLB wyposażony został w czterocylindrowy silnik benzynowy M260, czyli 2 litrowy motor o mocy 224 KM znany z nowej Klasy A. Zestawiono go z 8 stopniową dwusprzęgłową przekładnią 8G-DCT i stałym napędem na 4 koła 4Matic. Zależnie od wybranego trybu kierowca ma do dyspozycji rozdział w proporcjach 80:20, 70:30 lub 50:50. Każdy dobrany do innych potrzeb – normalnej jazdy, sportowej albo cudem – wyprawy off road.

Może ci się spodobać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.