Leasing samochodowy dla firm. Co musisz wiedzieć?

0

Leasing na samochód to jedna z popularniejszych form finansowania firmowej floty pojazdów. Nic dziwnego. Jest atrakcyjna dla przedsiębiorców, którzy nie muszą jednorazowo wydawać ogromnej kwoty na zakup kilku lub kilkunastu aut. Nie potrzebujemy kredytu ani pożyczki, nie musimy wykładać gotówki z konta. Jak dokładnie działa leasing samochodowy dla firm i dlaczego warto z niego skorzystać?

Leasing operacyjny – wybierany przez przedsiębiorców

Leasing to specyficzna forma dzierżawy środków trwałych, najczęściej samochodów. Za opłatą możemy przez czas określony w umowie korzystać z pojazdów udostępnianych nam przez firmę leasingową. Większość przedsiębiorców decyduje się na podpisanie umowy leasingu operacyjnego. W tej formie porozumienia przedmiot leasingu zalicza się do składników majątkowych leasingodawcy, a więc firmy, która udostępnia nam pojazd. Kosztami uzyskania przychodu firmy, która korzysta z auta, są miesięczne raty. Do każdej z nich doliczany jest podatek VAT, dzięki czemu przedsiębiorca nie ma obowiązku opłacania całego VAT-u już na początku trwania umowy. Do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć także opłatę wstępną. Po zakończeniu umowy leasingobiorca może wykupić użytkowany przedmiot – najczęściej w bardzo atrakcyjnej cenie.

Leasing z Santander Consumer Multirent

Leasing operacyjny samochodów to dla wielu firm najdogodniejszy i najbardziej opłacalny sposób finansowania floty pojazdów. Zanim jednak zdecydujemy się na podpisanie umowy, upewnijmy się, że wchodzimy we współpracę z godną zaufania firmą. Santander Consumer Multirent to firma leasingowa specjalizująca się w leasingu samochodów osobowych i dostawczych dla przedsiębiorstw. Dzięki rozbudowanej sieci 520 dealerów i zespołowi ekspertów obsługuje ponad 10 tysięcy wniosków rocznie. Oferuje atrakcyjną ofertę leasingową oraz bogaty pakiet ubezpieczeń i kompleksową obsługę szkód komunikacyjnych. Z oferty mogą skorzystać podmioty gospodarcze, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, rolnicy, spółki cywilne i spółki prawa handlowego.

Auta nowe i używane

Warto wiedzieć, że w ramach umowy z Santander Consumer Multirent można wyleasingować zarówno nowe auto, jak i samochód używany. Musi on mieć do 5 lat, a umowa może obowiązywać nawet 60 miesięcy. Podobnie z samochodami sprowadzanymi z innych krajów. Firma leasinguje także pojazdy sprowadzane z Unii Europejskiej.

Samo zawarcie umowy jest bardzo proste. Wystarczy zadzwonić na numer podany na stronie lub wypełnić formularz kontaktowy – przedstawiciele firmy skontaktują się z nami telefonicznie, by ustalić szczegóły leasingu. Umowę podpisujemy po otrzymaniu pozytywnej decyzji dotyczącej finansowania. A potem już tylko cieszymy się nową flotą firmowych pojazdów.

Może ci się spodobać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.