Wideorejestrator Viofo A129 G – test

0

Wideorejestrator Viofo A129 G to jeden z najwyżej pozycjonowanych modeli tego producenta. Wyposażono go w matrycę obrazu Sony Starvis, która zapewniać ma rewelacyjny obraz w nocy. Sprawdzamy czy faktycznie tak jest.

Wideorejestrator Viofo A129 G

Dane techniczne

 • dostępne rozdzielczości wideo: 1920x1080p (60/30 klatek/s), 1280x720p (30 klatek/s)
 • przetwornik obrazu: Sony IMX291 Starvis
 • chipset: Novatek NT96663
 • kompresja video: H.264 (1min ok. 150 MB)
 • kąt widzenia obiektywu: 130 stopni
 • przysłona obiektywu: f/1.6
 • wyświetlacz: 2 cale
 • maksymalna pojemność karty pamięci: 256 GB
 • rodzaj zasilania: kondensator
 • tryb parkingowy: aktywny
 • format video: MP4
 • kabel o długości ok. 3,5 m

Wideorejestrator Viofo A129 G

Kształt i mocowanie kamery Viofo nie jest zaskoczeniem. Większość urządzeń tego producenta tak wygląda. Dobrym rozwiązaniem jest regulowany w osi pionowej obiektyw. Moduł GPS znajduje się w odłączanym od kamery uchwycie (przyklejany do szyby na taśmie). 

Obsługa menu odbywa się za pomocą przycisków fizycznych na lub poprzez aplikację dostępną na system Android i IOS o nazwie Viofo. Nagrania możemy przeglądać zarówno na smartfonie, jak i na wbudowanym monitorze wideorejestratora. 

Podzespoły, które odpowiadają za jakość obrazu w Viofo A129, są wysokiej klasy. Na uwagę zasługuje tu matryca obrazu Sony Starvis, która w połączeniu z jasnym obiektywem f/1.6 daje niesamowite rezultaty podczas nocnych nagrań. Kolejnym parametrem, który zapewnia wysoką jakość nagrań, jest rozdzielczość. Maksymalnie możemy korzystać z 1920x1080p i 60 klatek na sekundę. Obiektyw ma kąt widzenia 140 stopni, co jest wartością może nieco przeciętną jednak wystarczającą. 

Viofo A129 wyposażono tryb parkingowy, który posiada trzy opcje: detekcja ruchu, nagrywanie poklatkowe i low bitrate. W pierwszym wariancie kamera działa w trybie wykrywania ruchu. Jeżeli takowy pojawi się przed obiektywem, nagra się jednominutowy film. Podczas wyboru nagrywania poklatkowego w ustawieniach wybieramy ilość klatek na sekundę. Obniżone bitrate to opcja, w której kamera nagrywa obraz o niskiej jakości, ale na tyle dobrej, aby zobaczyć całe zdarzenie. 

Nagrywany obraz

Obraz nagrywany przez wideorejestrator Viofo A129 G powinien zadowolić nawet wysoce wymagające osoby. Uzyskujemy film o wysokiej rozdzielczości i płynności. Barwy odwzorowane są w sposób naturalny. Nie można mieć również zastrzeżeń co do ilości rejestrowanych detali. Jeżeli chodzi o nagrania w dzień, to właściwie nie ma się za bardzo, do czego przyczepić. Tablice rejestracyjne odczytamy bez problemu. Dzięki Sony Starvis nocne nagranie nie jest czarną plamą, tylko dosyć wyraźnym obrazem. Trudno więc cokolwiek zarzucić kamerce Vifo A129.

Dla wymagających

Zdecydowanie wideorejestrator Viofo A129 G to kamera dla osób oczekujących przede wszystkim wysokiej klasy obrazu. Szczególnie poleciłbym ją osobom, które dużo jeżdżą po zmroku. Przetwornik Sony Starvis świetnie sprawdza się w takich warunkach. Poza świetnymi nagraniami mamy do dyspozycji ułatwiające użytkowanie funkcje jak np. obsługa za pomocą aplikacji. Można szybko przeglądać nagrania na dużym ekranie smartfona, co jest zdecydowanie wygodniejsze niż na niewielkim wyświetlaczu urządzenia. Wideorejestrator Viofo A129 G kosztuje 600 zł oraz 650 zł w wersji z GPS i jest to świetny wybór w tej cenie. 

Może ci się spodobać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.