Test kosmetyków Moje Auto

0

Utrzymanie w czystości wnętrza samochodu oraz układu klimatyzacji nie wymaga dużych nakładów finansowych. Można zrobić to niedrogo, szybko i we własnym zakresie. Kosmetyki do pielęgnacji wnętrza, klimatyzacji oraz karoserii znajdziecie w ofercie Moje Auto.

Pielęgnacja i czyszczenie plastików

W ofercie Moje Auto mamy do wyboru między innymi ściereczki antystatyczne do kokpitu oraz preparat w sprayu Kokpit.

Pierwszy produkt, czyli ściereczki możemy wozić w schowku i w razie potrzeby przetrzeć deskę rozdzielczą czy inne plastiki wewnątrz samochodu. Świetnie nadają się do usuwania kurzu z plastików, a jednocześnie nadają matowego lub błyszczącego wyglądu – w zależności od wersji jaką wybierzecie. Testowane chusteczki pozostawiają wewnątrz przyjemny waniliowy zapach. Dzięki właściwościom antystatycznym zapobiegają ponownemu osiadaniu kurzu. Plusem jest, że nie pozostawiają tłustego nalotu na plastiku.

Moje Auto Kokpit w testowanej wersji to środek w aerozolu, którym usuniemy kurz z deski rozdzielczej oraz nadamy jej połysku. Plastiki to preparacie odzyskują intensywny odcień. Działa on także antystatycznie, i chroni przed czynnikami UV.

Przywracamy czerń zderzakom i plastikom zewnętrznym

Jak często zdarza Ci się, że po myciu zderzaki lub inne plastikowe wstawki na zewnątrz samochodu psują cały efekt? Niestety z biegiem czasu plastik staje się wyblakły i nie wygląda to najlepiej. Da się temu w bardzo prosty sposób zapobiec, jednocześnie przywracając pierwotny odcień.

Świetnie nadaje się do tego preparat Moje Auto Zderzaki. Tworzy on na powierzchni warstwę ochronną, chroniącą przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego warto go stosować regularnie, aby zapobiec wyblaknięciu plastików. Ponadto nadaje im głębi koloru i sprawia, że wyglądają jak nowe. 

Po Moje Auto Zderzaki wyblakłe listwy stały się czarne.

Czysta tapicerka

Tapicerka na siedzeniach jest najbardziej narażona na zabrudzenia. Szczególnie po okresie jesienno – zimowym warto dokładnie ją wyczyścić. Deszcz, śnieg, piasek i sól, wszystko to na ubraniach i butach przenosi się do samochodu i wsiąka w tapicerkę. W lecie również kurz osiada na materiale. Zdarza się także, że nasze pociechy zabrudzą kanapę lub fotel.

Co jakiś czas w naszym samochodzie warto więc dokładnie wszystko wysprzątać. Oprócz standardowego odkurzania przyda się czyszczenie tapicerki. W ofercie Moje Auto dostępna jest pianka do czyszczenia tapicerki z neutralizatorem zapachów. Jak nazwa wskazuje, jest to produkt 2w1. Poza tym, że usuwa zabrudzenia z siedzeń i wykładziny to dodatkowo pozbędziecie się nieprzyjemnego zapachu, jaki gromadzi się we wnętrzu.

Czy pianka do tapicerki Moje Auto jest skuteczna? Przy bieżącym czyszczeniu sprawdza się bardzo dobrze. Piana jest bardzo gęsta i nie znika od razu, przez co jest wydajna. Dołączoną do pianki szczotką możemy usunąć najbardziej uporczywe plamy. Produkt, po czyszczeniu pozostawia bardzo ładny zapach, który nadaje świeżości wnętrzu. Po czyszczeniu tapicerka nabrała naturalnych i żywych kolorów.

Czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji

Regularny serwis układu klimatyzacji w samochodzie to obowiązek nie tylko ze względu na zachowanie jej w pełnej sprawności, ale również dla naszego i pasażerów zdrowia. Właściwie działająca klimatyzacja wpływa znacząco na komfort podróżowania nie tylko w lecie podczas wysokich temperatur, ale także zimą. Oprócz wymiany czynnika chłodzącego oraz sprawdzenia szczelności należy co roku wymienić filtr kabinowy i poddać dezynfekcji kanały wentylacyjne. 

Klimatyzacja generuje wilgotne środowisko, w którym dobrze rozwijają się bakterie i grzyby. Niestety są one szkodliwe dla naszego zdrowia. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie klimatyzacji. Jeżeli nawet nie minął pełny rok od tego zabiegu, a czuć specyficzny smród to znak, że czas zająć się odgrzybianiem.

Aby dokładnie oczyścić układu wentylacji w samochodzie, nie musimy już korzystać z usług warsztatów. Można to zrobić z powodzeniem w domowych warunkach stosując preparat Moje Auto CleanAir. Jest to bardzo skuteczny środek, który dezynfekuje nawiewy, układ klimatyzacji, a co najważniejsze wyeliminuje bakterie i grzyby. Dodatkowym atutem preparatu CleanAir jest to, że usuwa nieprzyjemny zapach oraz nadaje wnętrzu przyjemnego zapachu – mamy do wyboru kilka opcji zapachowych.

Środek Moje Auto CleanAir, oprócz tego, że jest skuteczny, to również jest bardzo łatwy w użyciu. Najpierw musimy zapalić silnik i włączyć klimatyzację ustawiając ją na najniższą temperaturę, włączyć obieg zamknięty i nawiew ustawić na maksymalny. Następnie przednie fotele przesuwamy do przodu, ustawiamy za nimi puszkę, naciskamy zawór i zamykamy wszystkie drzwi. Należy zaczekać do całkowitego opróżniania preparatu. Po całym zabiegu warto przewietrzyć wnętrze.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Moje Auto.

Może ci się spodobać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.