Mierniki lakieru Prodig Tech GL-SMART

0

Firma Prodig Tech oferuje od niedawna całkowicie nowe mierniki lakieru. Największą nowością, a zarazem ich zaletą jest aplikacja na telefon, która znacznie rozszerza funkcjonalność testerów. Sprawdziliśmy co w praktyce mają do zaoferowania, nowe mierniki lakieru Prodig Tech GL-SMART.

Nowe mierniki lakieru Prodig Tech serii GL-SMART z zewnątrz nie różnią się szczególnie od urządzeń z innych serii tego producenta. Są równie dobrze wykonane i trwałe. Mają jednak znacznie więcej do zaoferowania niż standardowe odpowiedniki. Aplikacja na telefon powoduje, że stają się one dużo bardziej rozbudowanymi urządzeniami, które mają funkcje niezwykle ułatwiające weryfikację samochodu używanego.

Aplikacja dla mierników Prodig Tech GL-SMART

Aplikacja GL-SMART jest dostępna na system Android i można ją pobrać ze sklepu Google Play. Jest ona całkowicie darmowa, a co najważniejsze będzie na bieżąco aktualizowana i udoskonalana. W przyszłości na pewno pojawią się w niej nowe opcje. Prodig Tech stawia w aplikacji przede wszystkim na funkcje, które są praktyczne i naprawdę się przydają w pracy z miernikiem. Docenią je osoby, które okazjonalnie używają testera lakieru, jak również Ci, którzy używają go w codziennej pracy. Dzięki aplikacji cały proces weryfikacji samochodu staje się szybszy i efektywniejszy. Pozwala również wracać do pomiarów w przyszłości, ponieważ można je zapisać. 

Mierniki lakieru Prodig Tech GL-SMART_aplikacja
Aplikacja GL-SMART zainstalowana na smartfonie łączy się z miernikiem za pomocą bluetooth.

Aplikacja dla mierników Prodig Tech GL-SMART jest niezwykle prosta i intuicyjna w obsłudze. Na ekranie głównym mamy cztery kafelki: Pomiar podstawowy, Pomiar profesjonalny, Katalog pomiarów, Kalibracja.

Kalibracja

Tu dokonujemy kalibracji miernika za pomocą płytki dołączonej do zestawu.

Pomiar podstawowy

W tej opcji mamy do wyboru dwa widoki, podstawowy i rozszerzony. Widok podstawowy pokazuje nam wynik ostatniego pomiaru, asystenta pomiaru i statystyki pomiaru. 

W widoku rozszerzonym widzimy dodatkowo wykres słupkowy oraz listę pomiarów. Możemy go również zapisać w aplikacji i mieć do nich dostęp w przyszłości.

Pomiar rozszerzony

Daje możliwość wyszczególnienia pomiarów na każdym elemencie samochodu. Po wybraniu maski lub drzwi pokazuje nam się lista pomiarów dokonanych na konkretnym obszarze. Pozwala to na znacznie bardziej szczegółowy obraz stanu blacharsko-lakierniczego samochodu. Dodatkowo tylko dla miernika lakieru Prodig Tech SMART-8 przewidziano w aplikacji możliwość wykonywania zdjęć. Z poziomu pomiaru rozszerzonego możemy generować do PDF raport.

Przykładowy raport do pobrania.

Docenią to szczególnie osoby zajmujące się profesjonalnie weryfikacją samochodów używanych przed zakupem. Raport taki możemy przekazać klientowi, który dzięki niemu będzie miał pełny obraz stanu samochodu, jak również wnioski i rekomendacje sprawdzającego. 

W raporcie oprócz listy wykonanych pomiarów z wyszczególnieniem każdego elementu możemy uzupełnić dane sprawdzonego samochodu oraz wpisać wnioski z weryfikacji. W przypadku miernika SMART-8 do raportu zostają dołączone zdjęcia. 

Katalog pomiarów

W katalogu pomiarów znajdziemy wszystkie zapisane przez nas pomiary. Są one dostępne z poziomu aplikacji i mamy do nich zawsze dostęp. 

Miernik lakieru łączy się z telefonem za pomocą Bluetootha. Dziwić może, że włączając aplikację, poproszeni zostaniemy o włączenie lokalizacji w telefonie. Nie ma się jednak czym martwić. Producent nie zbiera naszych danych lokalizacyjnych. Wymaga tego sam system Android, żeby Bluetooth działał poprawnie.

Mierniki lakieru Prodig Tech GL-SMART:

Aplikacja GL-SMART
Na tym schemacie wybieramy, którą część samochodu chcemy poddać pomiarowi. Element, na którym wykonaliśmy pomiar grubości lakieru, zaznaczony jest na zielono.

Miernik lakieru Prodig Tech GL-SMART-8

Prodig Tech GL-SMART-8 należy do mierników z serii Premium. Charakteryzuje się ruchomą wbudowaną sondą pomiarową. Podczas dociskania do lakieru wsuwa się ona w obudowę i odchyla na boki. Dzięki temu pomiar staje się łatwiejszy. Trudniej także o błąd pomiaru wynikający z niedokładnego przyłożenia sondy do karoserii. Miernikiem jesteśmy w stanie zweryfikować grubość lakieru na blachach stalowych, ocynkowanych i aluminiowych.

Miernik lakier Prodig Tech GL-SMART-8

Rozdzielczość pomiaru jest niska, 1µm lub 10µm, do wyboru w menu. Zakres pomiaru wynosi od 0µm do 2000µm. Miernik zapamięta do 200 pomiarów. Mamy tu również funkcję HOLD. Bardzo przydatny jest asystent pomiaru w formie tekstowej. Miernik lakieru Prodig Tech GL-SMART-8 kosztuje 239 zł.

Prodig Tech SMART-8

Miernik lakieru Prodig Tech GL-SMART-XL

GL-SMART-XL jest miernikiem z serii Super Plus w ofercie Prodig Tech. Znajdziemy tu wbudowaną sondę pomiarową, która zmierzy lakier na blachach stalowych, ocynkowanych i aluminiowych. Rozdzielczość pomiaru możemy wybrać w menu, 1µm lub 10µm. Funkcja asystenta pomiaru informuje o podwójnym malowaniu lub szpachli diodą LED i sygnałem dźwiękowym. W tym modelu jest wyświetlacz z dużymi znakami w kolorze niebieskim, co znacznie poprawia czytelność. Cena GL-SMART-XL wynosi 199 zł.

Prodig Tech SMART XL

Miernik lakieru Prodig Tech GL-SMART-2

W mierniku Prodig Tech GL-SMART-2, który należy do serii Super Plus, jest wbudowana sonda pomiarowa. GL-SMART-2 wykonamy pomiar na blachach stalowych, ocynkowanych i aluminiowych. W tym mierniku rozdzielczość pomiaru wynosi 10µm. Funkcja asystenta pomiaru informuje o podwójnym malowaniu lub szpachli diodą LED. Cena 169 zł.

Prodig Tech SMART 2

Czy warto kupić mierniki lakieru Prodig Tech GL-SMART?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna. Tak. Wybierając miernik lakieru z serii GL-SMART, które są same w sobie nie tylko świetnymi testerami lakieru, ale ich największym atutem jest możliwość współpracy z aplikacją. Po zakupie takiego miernika nie jesteśmy ograniczeni funkcjami, w jakie go wyposażono lub jakie posiada aplikacja na dany moment. Program GL-SMART będzie rozwijany, a to oznacza, że w przyszłości zyskamy dla swojego miernika nowe, lepsze funkcje. Mierniki lakieru Prodig Tech GL-SMART możecie zamówić na https://www.gl-smart.pl

Artykuł powstał przy współpracy z producentem mierników lakieru GL-SMART, firmą Prodig Tech.

Może ci się spodobać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.