Miernik lakieru z aplikacją – Prodig Tech

0

Miernik lakieru Prodig Tech z aplikacją znacznie przewyższają standardowe pod względem ilości funkcji, które przydają się podczas oględzin samochodu.

Ciągły rozwój technologii mobilnej w końcu sprawił, że i w dziedzinie mierników lakieru pojawił się produkt, który całkowicie możemy obsłużyć z poziomu aplikacji. 

Prodig Tech GL-SMART – miernik lakieru z aplikacją

Firma Prodig Tech stworzyła serię mierników lakieru, które możemy obsługiwać za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie. Urządzenia łączą się ze sobą, używając bluetootha. Mierniki lakieru z aplikacją Prodig Tech dostępne są w trzech wersjach: GL-SMART-2, GL-SMART-XL, GL-SMART-8.

GL-SMART-2 jest najtańszym i zarazem podstawowym miernikiem lakieru z aplikacją. Kosztuje tylko 169 zł, co jest ceną atrakcyjną jak za urządzenie, które dzięki połączeniu go z aplikacją ma bardzo rozbudowane funkcje. Miernik lakieru wyposażono w precyzyjną wbudowaną sondę pomiarową. Możemy nią dokonywać pomiarów na blachach stalowych, stalowych ocynkowanych i aluminiowych. 

Zakres pomiaru grubości lakieru wynosi od 0µm do 2000µm, a rozdzielczość pomiaru 10µm. Są to wartości w zupełności wystarczające dla miernika przeznaczonego do okazjonalnego użytku. Bardzo pomocny jest asystent pomiaru, w który zresztą wyposażony jest miernik lakieru z aplikacją GL-SMART-2.

Miernik lakieru z aplikacją Prodig Tech GL-SMART-2
Najtańszy miernik lakieru z aplikacją firmy Prodig Tech, GL-SMART-2.

Model GL-SMART-XL to miernik kosztujący 199 zł, co również jest ceną atrakcyjną. Charakteryzuje się dużym, wyraźnym wyświetlaczem. Podobnie jak model GL-SMART-2, posiada precyzyjną sondę pomiarową, która jest wbudowana w korpus urządzenia. Oczywiście mamy możliwość mierzenia grubości lakieru zarówno na stali ocynkowanej, jak i aluminium. Nie zabrakło również asystenta pomiaru, który diodą oraz sygnałem dźwiękowym informuje o stanie powłoki lakierniczej. 

Na uwagę zasługuje najniższa rozdzielczość pomiaru, jaką można mieć w miernikach lakieru – 1µm. W menu możemy ustawić także 10µm.

GL-SMART-8 jest najwyższym modelem spośród serii mierników lakieru z aplikacją firmy Prodig-Tech. Kosztuje 239 zł. Miernik ten posiada ruchomą sondę pomiarową, która ułatwia pomiar i jest jeszcze bardziej precyzyjna od standardowejPomiaru możemy dokonywać na blachach stalowych ocynkowanych oraz aluminiowych, a rozdzielczość pomiaru wynosi 1µm. W GL-SAMRT-8 mamy także asystenta pomiaru oraz możliwość zapamiętania 200 pomiarów.

Miernik lakieru Prodig Tech GL-SMART-8
Miernik lakieru Prodig Tech GL-SMART-8

Aplikacja GL-SMART

Aplikacja do mierników lakieru Prodig Tech GL-SMART dostępna jest tylko na system Android – można ją pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play.

W zależności jaki miernik GL-SMART kupimy, będziemy mieli dostępne nieco inne funkcje w aplikacji. Spójrzmy, jak to wygląda w szczegółach:

GL-SMART-2 GL-SMART-XLGL-SMART-8
Pomiar podstawowyTakTakTak
Pomiar rozszerzony z zapisem pomiarówTakTakTak
Pomiar profesjonalny z pomiarami dla każdego elementu – 30 pomiarów / elementTakTakTak
Raport, edycja raportuTakTakTak
Eksport do pliku PDFTakTakTak
Zdjęcia pojazdówTak, 1 zdjęcie pojazduTak, 12 zdjęćTak, 24 zdjęcia
Asystent PomiaruTakTakTak
Źródło: Prodig Tech

W aplikacji zawsze i niezależnie od ustawień mamy asystenta pomiaru. W menu możemy przeglądać wszystkie zapisane pomiary oraz raporty. Aplikacja pozwala również na kalibrację. 

Sprawdzanie grubości lakieru zaczynamy od wyboru w aplikacji rodzaju pomiaru. Pomiar podstawowy, który posiada dwa widoki. W podstawowym widzimy aktualny pomiar, liczbę pomiarów oraz najwyższą i najniższą zmierzoną grubość lakieru. Widok rozszerzony posiada nieco więcej statystyki. Mamy tu wyszczególnioną listę pomiarową oraz wykres słupkowy z pomiarami. Możemy również wszystko zapisać.

Pomiar profesjonalny posiada szereg przydatnych i rozbudowanych funkcji. Możemy w nim dokonywać pomiaru z podziałem na poszczególne obszary karoserii. W aplikacji jest szkic samochodu, na którym wybieramy konkretny element, który chcemy zmierzyć. Podczas pomiarów na danej części karoserii np. masce możemy wykonać jej zdjęcia, które następnie będą widoczne w raporcie.

W raporcie z pomiarów lakieru mamy możliwość wpisania wszystkich danych samochodu oraz wniosków i uwag. Jest to bardzo pomocne przy późniejszej analizie stanu technicznego samochodu. Bardzo przydatne jest również w raporcie graficzny szkic samochodu z podziałem grubości lakieru na poszczególne elementy karoserii. 

Ostatnia część raportu zawiera wykonane zdjęcia samochodu. Warto zawsze zrobić zdjęcia wad i uszkodzeń sprawdzanego pojazdy, tak aby nic nam później nie umknęło. 

Dlaczego miernik lakieru z aplikacją jest taki dobry?

Miernik lakieru z aplikacją ma jedną niezaprzeczalną zaletę – aplikację. Oprogramowanie można ciągle rozwijać, dodając do niego nowe funkcje. De facto kupując miernik lakieru, który współpracuje z aplikacją na smartfonie, dostajemy zestaw pomiarowy, który co jakiś czas będzie się zmieniał. Właśnie ze względu na pojawiania się nowych opcji.

W przypadku mierników lakieru Prodig Tech aplikacja jest darmowa przez cały okres użytkowania. Aktualizacje również są bezpłatne.

Dzięki aplikacji już na starcie dostajemy bardzo szerokie spektrum funkcji, których próżno szukać w standardowych miernikach lakieru. Chociażby możliwość generowania raportu, do którego dołączone są zdjęcia samochodu. Wszystkie pomiary zawsze mamy zapisane w aplikacji i pod ręką, bo telefon zawsze mamy przy sobie, w przeciwieństwie do miernika lakieru. 

Raporty zapisane w aplikacji możemy w łatwy i przejrzysty sposób analizować oraz porównywać między sobą. 

Czy warto kupić miernik lakieru z aplikacją Prodig Tech?

Bez wątpienia miernik lakieru z aplikacją jest bardzo dobrym wyborem. W przypadku testerów Prodig Tech GL-SMART otrzymujemy solidny produkt za niewygórowaną cenę, który łączy się z darmową aplikacją na smartfonie. Dzięki temu posiada liczne i rozbudowane funkcje ułatwiające podstawowy pomiar grubości lakieru, jak również niezwykle przydatne dla profesjonalistów. Aplikacja znacznie ułatwia i przyspiesza pomiar lakieru. Raport zaś daje znacznie szerszy obraz stanu technicznego samochodu.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem mierników lakieru Prodig Tech.

Może ci się spodobać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.