Miernik lakieru Prodig Tech GL-PRO-SMART

0

Miernik lakieru GL-PRO-SMART jest topowy urządzeniem Polskiego producenta. Współpracuje z aplikacją na smartfonie, co znacznie rozszerza jego funkcje. GL-PRO-SMART w sposób precyzyjny wskazuje grubość lakieru, ale także pomaga i ułatwia wykonać wieloetapowy proces weryfikacji używanego samochodu. Sprawdzamy, czy jest to najlepszy miernik lakieru.

Specyfikacja Prodig Tech GL-PRO-SMART

 • pomiar na blachach stalowych i aluminiowych z automatycznym rozpoznawaniem materiału
 • automatyczne wykrywanie warstwy cynku na blasze stalowej
 • zakres pomiaru 0-2000 μm (mikronów)
 • sonda kulkowa
 • rozdzielczość pomiaru 1 μm dla stali, 5 μm dla aluminium
 • asystent pomiaru
 • statystyki pomiarów
 • trzy tryby pracy
 • pamięć pomiarów – 960 pozycji
 • kolorowy wyświetlacz 1.8 cala
 • dioda LED
 • zasilanie – 2x AA R6

Miernik lakieru z aplikacją Prodig Tech GL-PRO-SMART

GL-PRO-SMART, jest topowym miernikiem lakieru polskiego producenta Prodig Tech. Został on stworzony na bazie jednego z najpopularniejszych testerów do lakieru na rynku, GL-PRO. Z tą jednak różnicą, że testowane urządzenie łączy się z aplikacją na smartfonie. Wiąże się to oczywiście z bardzo dużym rozszerzeniem funkcjonalności miernika, podobnie jak w przypadku innych urządzeń z serii GL-SMART.

Miernik lakieru Prodig Tech GL-PRO-SMART

Sam miernik lakieru Prodig Tech GL-PRO-SMART posiada dosyć nietypowy kształt. Przypomina nieco termometr bezkontaktowym do ciała. W praktyce jest on zwyczajnie wygodny. Poza tym miernik wykonano solidnie, wyświetlacz jest niewielki, ale czytelny. W zestawie otrzymujemy pokrowiec na urządzenie oraz płytki kalibracyjne.

Pomiar ułatwia ruchoma kulkowa sonda. Dzięki niej grubość lakieru zostanie zmierzona bardzo precyzyjnie. Duże znaczenie ma tutaj także rozdzielczość pomiaru, która wynosi 1μm przy stali i 5μm przy mierzeniu lakieru na aluminium.

Miernik lakieru Prodig Tech GL-PRO-SMART

Na uwagę zasługuje funkcja, która wyróżnia miernik lakieru GL-PRO-SMART spośród innych tego typu urządzeń. Chodzi o wykrywanie ocynku. Z tym że tester lakieru Prodig Tech wykrywa warstwę ocynku tylko w przypadku kiedy jest ona trwała i zwarta. Z przeprowadzonej analizy firmy Prodig Tech wynika, że niektóre samochody mają blachę pokrytą ocynkiem, który jest grudkowaty, a to zwiastuje niską trwałość. Więcej na ten temat możecie przeczytać na stronie producenta.

Aplikacja GL-SMART dla miernika lakieru Prodig Tech GL-PRO-SMART

Miernik lakieru GL-PRO-SMART współpracuje z aplikacją na telefonie. Dostępna jest ona bezpłatnie na system operacyjny Android, ale niedługo użytkownicy iPhonów także będą mogli z niej korzystać. 

Miernik lakieru Prodig Tech GL-PRO-SMART

W zależności od rodzaju miernika aplikacja daje różne funkcjonalności. Chodzi o ilość zdjęć, jakie można wykonać i zapisać w raporcie. Dla wersji PRO jest to 24. Ponadto działając z miernikiem GL-PRO-SMART, aplikacja wyświetla rodzaj mierzonej powierzchni. 

Pozostałe funkcje aplikacji są dokładnie takie same jak przy innych miernikach z tej serii. Może jednak być tak, że w przyszłości topowe urządzenia z serii GL-SMART zyskają dodatkowe opcje. Na pewno jednak dostępne będą główne funkcje, czyli pomiar podstawowy i rozszerzony. 

Ten pierwszy wskazuje właściwie tylko dokonane pomiary i podpowiedzi asystenta. Znacznie bardziej rozbudowany jest pomiar rozszerzony. W ramach tej opcji można zapisywać zmierzoną grubość lakieru na poszczególnych elementach nadwozia. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość generowania raportu. Więcej szczegółów o aplikacji GL-SMART została opisana szczegółowo w innym artykule.

Czy warto kupić miernik lakieru Prodig Tech GL-PRO-SMART?

Miernik lakieru Prodig Tech GL-PRO-SMART to w pełni profesjonalne urządzenie do mierzenia grubości powłoki lakierniczej. W tej kwestii nie ma wątpliwości. Jest poręczny, precyzyjny, ma funkcję pomiaru na aluminium, stali oraz wykrywanie ocynku. W wersji SMART, czyli z działającą w telefonie aplikacją tworzy kombajn do pracy z samochodem. Jest to miernik lakieru kompletny.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem mierników lakieru GL-SMART, firmą Prodig Tech.

Może ci się spodobać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.